Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

UWAGA! W tej chwili nasz sklep jest zawieszony - we wszystkich sprawach uprzejmie prosimy o kontakt na maila sklep@dancemat.pl - załatwiamy wszystkie sprawy. Jeszcze wrócimy.

eBiuletyn-Newsletter

 

 

Wiele osób przed zakupem maty do tańca zastanawia się nad odpowiednim wyborem, stale zadając nam w zasadzie powtarzające się pytania. Postanowiliśmy rozwiać wszelkie wątpliwości przed zakupem, zbierając odpowiedzi na najbardziej nurtujące Was pytania.

 

Do telewizora czy komputera? Czy może do telewizora i komputera?


Wiele osób przy wyborze maty do tańca zdecydowanie skłania się w kierunku mat przystosowanych do telewizora. Wiele osób oglądając filmiki w internecie widzi jak dziecko tańczy na macie a obraz wyświetla się na wielkim telewizorze a jakoś dźwięku i wizji jest bardzo wysoka. Tak to prawda – jest to jednak mata do komputera a gdzieś między matą a telewizorem jest komputer. Oczywiście prawie każdy współczesny telewizor z łatwością możemy połączyć z komputerem – również przenośnym. 


Istnieje tutaj jednak pewne nieporozumienie. Mata do telewizora Otóż znakomita więszkość istniejących na rynku mat do tańca przystosowanych do współpracy z telewizorem – zarówno tych w wersji na sam telewizor jak i w wersji komputer/telewizor (dwie opcje w jednej macie) generują dźwięk i obraz bardzo niskiej jakości. Określane mianem 8 bitowych – maty te są gdzieś mniej-więcej na poziomie Atari, wczesnych gier na Amigę 500. Oczywiście wypełniają swoją funkcję poprawnie – wyświetlają strzałki, zliczają trafienia, ich zgodność z rytmem jednak po pierwsze nie ma możliwości dogrywania dodatkowych piosenek no i ta jakośc – pozostawia wiele do życzenia. Pojawia się tutaj światełko w tunelu... Maty 16 bitowe.


16 bit? Czym są maty 16 bitowe?


Wprowadzenie na rynek mat 16 bitowych dokonało pewnej zmiany. Jakość generowanego obrazu i dźwięku przez te maty nie jest już tak marna jak w przypadku maty 8 bitowej, jest jednak trochę lepsza od tego co prezentują popularne tanie maty 8 bitowe. O ile 8 bitowa mata TV budziła po włączeniu pewien niesmak, pomimo którego dawało się grać gdyż idea i tak pozostawała niezmieniona, o tyle mata 16 bitowa aż takiego niesmaku nie wywołuje. Oczywiście dalej pozostaje problem taki, że nie ma możliwości wgrywania kolejnych piosenek jednak 16 bit i 8 bit to odczuwalna różnica. Ostatecznie i tak poważny kompromis.

 

Mata 32 bitowa do telewizora i komputera

Gorąco polecamy uwadze nasze maty 32 bitowe. Jest to nowośc w naszej ofercie - dostępne są pod linkiem http://dancemat.pl/pc-i-tv/418-mata-do-taczenia-32-bit-tv-i-usb.html - maty te współpracują zarówno z komputerem, jak i z telewizorem, przy czym jakość grafiki i dźwięku jaki generują są na znacznie wyższym poziomie niż oferują to maty 16 bitowe. Mata 32 bitowa posiada aż 100 piosenek w wersji na sam telewizor. 


Jaka mata w końcu jest najlepsza?


Wiele osób nie mogąc się zdycodować wybiera matę do komputera i telewizora. Wiele osób wybiera zwykły model do telewizora 8 bit i komputera USB czyli taki, który współpracując z komputerem posiada wysokiej jakości obraz i dźwięk a przy współpracy z telewizorem generuje obraz słaby ale opcja TV traktowana jest tylko jako alternatywa gdy komputer będzie zajęty. 
Są też osoby, które wybierają matę 16 bitową TV/USB czyli taką, która generuje obraz i dźwięk lepszej jakości na telewizorze i normalnie współpracuje z komputerem. Jednak jeżeli ktoś poważnie myśli o dobrym sprzęcie, o dobrej zabawie powinien skupić się i tak na graniu na komputerze. 

 

Mata Hari - dobrym wyborem?


3 letnią gwarancję udzielamy jednak tylko na jeden model maty – to Mata Hari i jest to mata działająca tylko z komputerem. Wzbogacona o DVD z 1240 piosenkami oraz dożywotnią pomocą techniczną, dokładną instrukcją techniczną rozwiązującą wszelkie ewentualne problemy  (w języku polskim) oraz tekstem-poradnikiem o tańcu na macie – w zasadzie jedynym takim materiałem w języku polskim – ten właśnie model jest naszym flagowym produktem. 3 letnia gwarancja związana jest z tym, że Mata Hari była specjalnie selekcjonowana, tak aby działała swoje 3 lata i znacznie dłużej. 


Mata hari występuje także w wersji podwójnej (zestaw dwóch mat) – w niższej cenie i oczywiście pozwalający na grę, rywalizację we dwie osoby.Uwaga! Polecamy także artykuł:

Czym jest mata do tańczenia?

 

Gwarancja (chociaż one się praktycznie nie psują) polega na wymianie na nową a nie na naprawianiu starej!

 

Istnieje możliwośc zwrotu maty bez podania przyczyny (chociaż zazwyczaj niezobowiązująco pytamy o nią) w ciągu 30 dni - jeżeli mata np. nie spełni oczekiwań - zwrócimy pieniądze.

 

Mata taneczna współpracująca z komputerem (komputer podłączony do telewizora):