Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Realizuj zamówienie

UWAGA! W tej chwili nasz sklep jest zawieszony - we wszystkich sprawach uprzejmie prosimy o kontakt na maila sklep@dancemat.pl - załatwiamy wszystkie sprawy. Jeszcze wrócimy.

eBiuletyn-Newsletter

 

Zapraszamy także do zapoznania się z materiałem: Jak wybrać matę do tańczenia?


Materiał filmowy


Jeden z nasłynniejszych filmów przedstawiający matę do tańczenia - na materiale - mata współpracująca z komputerem podłączonym do telewizora:

 

Przewodnik po matach tanecznych. Do czego służy? Jak wybrać odpowiednią?
Czym jest?


Mata do tańczenia jest z jednej strony wynalazkiem posiadającym już swoje lata. Z drugiej strony jej domowa wersja jest stosunkowo młoda. Na czym polega? Na trafianiu, nadeptywaniu na konkretne pola stopami, zgodnie z rytmem muzyki. Trafienia są punktowane ale uwaga! Nie wystarczy po prostu trafić – trafienie jest najwyżej puntkowane wtedy, gdy jest ono idealnie zgodne z rytmem.


Legendarne stały się już japońskie automaty, które spotykane są na filmach – symulatory tańca. Do dziś automaty takie istnieją – również w Polsce m.in. w knajpach, galeriach handlowych. Każdy taniec, każda gra na automacie kosztuje – jedną monetę – np. 1zł. Automaty te były protoplastą mat tanecznych. Symulator domowy – miękka mata taneczna jest niemal dokładnym odpowiednikiem automatu, wraz z oprogramowaniem pełni jego funkcje. Są jednak różnice i to na korzyść mat. Jeżeli współpracują one z komputerem można stale uzupełniać bazę piosenek i „układów tanecznych” a także można dowolnie regulować poziom trudności – tak aby był odpowiedni zarówno dla 4-5 latka jak i dla nastolatka czy też osoby dorosłej.


Chłopiec czy dziewczyna?


Tutaj nie ma kompletnie różnicy. Maty do tańczenia nie mają płci – cieszą się identyczną popularnością zarówno wśród chłopców jak i dziewczyn.


Wiek?

 

Każdy. Zdecydowanie każdy wiek jest dobry. Na wielu filmach przedstawiających taniec na macie widać dzieci w wieku około 5 lat. Wielką popularnością maty tanczne cieszą się wsród dzieci w wieku 8-11 lat. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że odywają się turnieje wśród nastolatkow i dwudziestoparolatków, turnieje, które cieszą się wielką popularnością.


Dobra zabawka?


Mata do tańczenia ma przynajmniej kilka właściwości, kilka cech, które wyróżniają ją z całego tłumu, z całej masy zabawek jaka zalewa nasz rynek, nasze życie. Po pierwsze – praktycznie się nie nudzi. Nie nudzi się tak samo jak nie nudzi się piłka nożna czy inny sport. Zawsze można doskonalić swoje umiejętności, zawsze można włączyć trudniejszy poziom. Istnieje potężna społeczność rowinięta wokół mat tanecznych. Stale publikowane są nowe piosenki/układy, które można wgrywać do programu. Organizowane są też zloty miłośników mat tanecznych, turnieje. 
Rywalizacja we dwie i cztery osoby


Maty współpracujące z komputerem można podłączyć do komputera razem i grać we dwie lub nawet cztery osoby. Poziom trudności każdego z graczy dobierany jest indywidualnie – może być oczywiście wyrównany. Gra może odbywać się na zasadzie rywalizacji – wygrywa osoba, która uzyska więszką ilość punktów. 

 

Zapraszamy także do zapoznania się z materiałem: Jak wybrać matę do tańczenia?